Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 320 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 27 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 44 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 46 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 120 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 125 Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/atelierd/domains/oli-art.pl/public_html/plugins/system/k2/k2.php on line 132 Oli Art Studio Dekoratorskie. Wesela, Bankiety, Komunie, Imprezy Okolicznościowe - Oferta

Oferta

Aranżacja sali weselnej

Na rodzaj dekoracji weselnej wpływa charakter miejsca, w którym jest organizowane wesele oraz oczywiście upodobania Pary Młodej. Wystrój powinien być dopasowany do stylu i kolorystyki sali weselnej, powinien współgrać z wnętrzem. w eleganckim pałacowym wnętrzu ozdoby powinny być subtelne, ich zadaniem będzie tutaj przede wszystkim podkreślenie walorów tego miejsca. Jeżeli sala ma piękne zdobione ściany i sufit, to szkoda je zasłaniać setkami balonów. Można tu zastosować na przykład delikatne dekoracje materiałowe, żywe kwiaty i świece, których delikatny blask podkreśli urodę wnętrza.

Z kolei dekorując mało okazałą salę elementy dekoracyjne powinny być tak zaplanowane, aby stanowiły ozdobę, a jednocześnie ukrywały mankamenty, np. odrapaną ścianę czy zakratowane okno. W tym przypadku ważnym zadaniem dekoracji jest dodanie wnętrzu elegancji. Dobrym rozwiązaniem może być przykładowo podwieszenie delikatnych, zwiewnych materiałów pod sufitem i dopełnienie ich kula ozdobioną kwiatami. Bardzo dobrym uzupełnieniem dekoracji materiałowych sali weselnej są naturalne dodatki, oraz przepiękne kwiaty sztuczne w okazałych kutych wazonach. Podstawą dekoracji stołu weselnego, tak jak na każdym przyjęciu jest elegancki obrus wraz z organzą o odpowiednio dobranej kolorystyce i pięknym ułożeniu. Stanowić ona będzie tło dla pozostałych dekoracji. Na stole nie powinno zabraknąć kompozycji z kwiatów, świec  wraz z elementami kutymi, które podkreślą odświętny charakter przyjęcia. Kompozycje, które ustawimy się na stołach, powinny być odpowiedniej wysokości, aby nie zasłaniały siedzących naprzeciwko siebie gości. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczenie przygotowanych kompozycji w wysokich naczyniach. Dzięki temu dekoracje są lepiej widoczne i nie zajmują dużo miejsca na stołach (co jest ważne szczególnie przy wąskich stołach), a goście mogą swobodnie rozmawiać. Kwiaty użyte do przygotowania aranżacji kwiatowych powinny być bezwonne lub lekko i przyjemnie pachnące. Na stołach można rozłożyć winietki z nazwiskami gości oraz również karty z podziękowaniami. Eleganckie, ręcznie wykonane karty w kolorystyce nawiązującej do pozostałych dekoracji będą ciekawym dodatkiem i jednocześnie pamiątką dla gości weselnych. Za ich pośrednictwem Państwo Młodzi mogą podziękować gościom za ich obecność, przedstawić główne atrakcje, które zaplanowali na ten wieczór oraz podać menu.

Uzupełnieniem dekoracji mogą być również płatki kwiatów rozsypane na stołach oraz świece, które z pewnością pozwolą osiągnąć przyjemny uroczysty i romantyczny zarazem nastrój. Ważnym elementem, który wpływa na nastrój gości jest oświetlenie: światło powinno być rozproszone – lepiej zrezygnować z mocnego górnego oświetlenia na rzecz światła punktowego oraz właśnie wspomnianych wcześniej świec.

Na szczególną uwagę zasługuje dekoracja stołu, przy którym zasiądą młodzi Małżonkowie. Dekoracja powinna wyróżniać ich miejsce przy stole, jako że to ich święto i ich przyjęcie. Pięknie prezentuje się tu na przykład rozłożysta kompozycja z kwiatów spływająca kaskadą z przodu stołu. Tło dla Pary Młodej stanowić mogą fantazyjnie upięte tkaniny, serce z kwiatów czy upięte pojedyncze róże.

Warto pomyśleć również o dekoracji wejścia do lokalu. Jest to szczególnie istotne w przypadku sal mniej okazałych, gdzie niezbyt reprezentacyjne wejście może zburzyć efekt nawet pięknie przystrojonej sali. Balustradę można udekorować tiulem, nad drzwiami powiesić girlandę, a na schodach rozsypać płatki kwiatów, w których pięknie wyglądać będą świece czy małe doniczki z sezonowymi kwiatami.

Doradztwo w wyborze bukietu ślubnego

Wiązanka ślubna powinna przede wszystkim podkreślać urodę Panny Młodej i być dopełnieniem jej stroju. Z bukietem ślubnym jest jak z biżuterią – jedni wolą klasyczne formy, inni bardziej ekstrawaganckie, jednak w każdym przypadku jest to po prostu piękny dodatek do stroju, który nie powinien odwracać uwagi od Panny Młodej, tylko być jej ozdobą.

Forma, styl i kolor bukietu ślubnego watro dobrać indywidualnie. Ważne aby kolor kwiatów współgrał z urodą Panny Młodej, z kolorem jej włosów i oczu, z makijażem. Warto również dopasować wiązankę ślubną do fasonu i stylu sukni ślubnej. Piękne są zarówno wiązanki klasyczne jak i te nieco ekstrawaganckie, na różnych konstrukcjach.

Dużą rolę przy wyborze bukietu odgrywa instynkt florystyczny, co w połączeniu z  rozmową z przyszłą Panną Młodą i poznaniu jej oczekiwań oraz szczegółów związanych ze strojem powinno zaowocować stworzeniem wymarzonego bukietu ślubnego.

 

kosciolŚlub w pięknej oprawie

Warto pomyśleć o oprawie ceremonii ślubnej w kościele. Pięknie przybrany kościół sprawi, że zarówno goście przybywający na ceremonię, jak i sami Państwo Młodzi, zaraz po przekroczeniu bram kościoła wkraczają w niepowtarzalną ślubną atmosferę, co sprawia, że jeszcze wyraźniej czują wyjątkowość chwili.

Planując dekoracje kościoła trzeba wziąć pod uwagę jego wielkość i styl. Przykładowo w kościołach zabytkowych można sobie pozwolić na bogate i okazałe dekoracje, natomiast nowoczesny kościół będzie wymagał już innego wystroju.

Podstawowym elementem dekoracji kościoła są kompozycje z kwiatów na ołtarzu oraz na ołtarzach bocznych. Ołtarze można dodatkowo przystroić tiulem i lampionami. Kwiaty użyte do wykonania aranżacji powinny harmonizować w wnętrzem. Jeśli chodzi o kolorystykę, to ciekawie wygląda połączenie bieli i ecry, które jest też najbardziej popularne w dekoracji ślubnej.

Niektóre Pary Młode decydują się na odejście od typowo białych kwiatów w kościele i dodanie do kompozycji kwiatów w kolorze wiązanki Panny Młodej.

Wystrój kościoła nie byłaby kompletny bez dekoracji głównej nawy kościoła. Odświętnego charakteru nada jej między innymi elegancki dywan. To właśnie po nim przyszli Państwo Młodzi idą do ołtarza. Jeśli chodzi o dekorację ławek, to możliwości jest tu bardzo wiele: od delikatnych bukiecików kwiatów czy wianuszków z gipsówki, po kaskady tiulu upięte pomiędzy ławkami i ozdobione bogatymi kompozycjami z kwiatów. Wzdłuż głównej nawy można również rozstawić szpaler świeczników ozdobionych kwiatami. Ważnym elementem jest też dekoracja krzeseł Pary Młodej.

Eleganckie pokrowce czy też dekoracja tiulem i żywymi kwiatami sprawią, iż miejsce Pary Młodej będzie odpowiednio wyróżnione. Patrząc z tyłu kościoła udekorowane krzesła tworzą piękne „zakończenie” nawy.